Connect with us

GÜNDEM

Yeni kararlara göre açık ve kapalı olacak işletmeler…

Ülkede görülen yerel bulaş sayısında istikrarlı bir düşüş gözlemlenmesi nedeniyle 22 Şubat 2021 tarihinden itibaren faaliyetlerin kademeli olarak açılmasına karar verildi.

Basbakan Ersan Saner, koronavirus tedbirlerine ilişkin kararları açıkladı.

Alınan kararlara göre, Pazartesi – Cuma günleri arasında saat 20.00’den 05.00’e kadar, Cuma 20.00’den Pazartesi 05.00’e kadar temel ihtiyaçların karşılanması halinde sokağa çıkmak yasak.

Pazartesi – Cuma günleri arası akşam 18.00’e kadar, “Tiyatro ve sinema salonları, gösteri merkezleri, konser salonları, nişan-düğün salonları, doğum günü, mevlitler, casinolar, bar, meyhane, taverna, kahvehane-kıraathane, kafeterya, nargile cafe ve salonları, internet cafe, her türlü oyun salonları, kapalı çocuk oyun alanları, lokaller, yüzme havuzları, masaj salonları, spa, kapalı spor salonları, açık büfe hizmet veren lokantalar, kuaför, berber, güzellik salonları, dövmeciler, açık pazarlar, gece klüpleri, club, hamam, saunalar” haricindeki sektörler açık olacak.

Restoran, cafe, bufe, sandviççiler, simitçi vb. gibi yerlerin sadece paket servisleri açık olacak. Paket servis hizmetleri ise 07.00- 21.00 olacak.

Marketler Cumartesi dahil 08.00-18 00 saatleri arasında açık olacak. Pazar günleri ise kapalı kalmaya devam edecek.

Cumartesi günü sadece elzem yerler açık olacak, tam gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Pazar Günü; marketler dahil her yer kapalı olacak. Eczane ve fırınlar açık olmaya devam edecek. Pazar günleri tam gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Perakende ve mağazacılık hizmetleri (süpermarket ve tüm sektörlere tedarik sağlayan iş yerleri hari.) 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Lefkoşa ve Girne ilçelerinden, Lefke-Güzelyurt-İskele-Gazimağusa ilçelerien geçişler, İlçe Emniyet Kurulları tarafından kontrollü olarak sağlanacak

Kamuda çalışma düzeni, önceki haftalarda olduğu gibi sürecek.

Elzem bakanlıklar ve diğer elzem kurum ve kuruluşlar çalışmaya aynen devam edecek.

Güney’de çalışan kişiler, 7 gün içinde yapılmış negatif PCR testi şartıyla karantina uygulamasından muaf tutularak günübirlik geçiş yapabilecek.

Continue Reading
Advertisement