Connect with us

GÜNDEM

SPA hizmetleri yepyeni bir boyuta taşınacak

Published

on

Ülkemizdeki SPA hizmetlerini yepyeni bir boyuta taşıyacak olan Natura Spa & Wellness, Alsancak’ta Natura sitesi içerisinde hayat buldu

Blueway Group çatısı altında, ülkemizin gayrimenkul sektörüne 37 yıl boyunca kazandırdığı imza projeler ile öncülük eden Kıbrıs Developments, 22 Ekim 2022 tarihinde, Alsancak’ta bulunan Natura Spa & Wellness’in açılışını gerçekleştirdi. Natura sitesi içerisinde hayat bulan ve gerek doğa ile bütünleşen konumu ve mimarisi, gerekse sunacağı deneyimler ile ülkemizdeki SPA hizmetlerini yepyeni bir boyuta taşıyacak olan Natura SPA’nın işletmesini, Türkiye’de doğan ve uluslararası bir markaya dönüşmüş olan Sanitas Spa & Wellness yapacak. Natura SPA’da, Sanitas imzasını taşıyan, özel olarak tasarlanmış Türk hamamı, masaj ve terapiler ile beklentilerin ötesinde deneyimler sunuluyor olacak. “Dokunuşun Farklılığı” ilkesi ile en üst düzeyde SPA ve Türk Hamamı hizmeti sunan Sanitas SPA, Türkiye Kempinski otel zincirinde 18 yıldır, Türkiye Robinson TUI bölge olarak tüm Robinson otellerde ise 28 yıldır kesintisiz hizmet veriyor.

 

Natura Spa & Wellness’in seçkin davetliler ile gerçekleşen açılış etkinliği Trio Acoustica’nın performansı ile başladı. Sanitas Spa & Wellness Kurucu Ortağı Şebnem Akman Balta ve Kıbrıs Developments Proje Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Harper Özbirim’in konuşmalarının ardından ülkemizin çok değerli genç müzisyenlerinden Begüm Tekakpınar’ın Kıbrıs ezgileri ile piyano ve vokal dinletisi etkinliğe katılan herkesi büyüledi.

Natura Spa & Wellness açılışına özel olarak Türkiye’nin ünlü füzyon şeflerinden Sinan Budeyri’nin hazırladığı sağlıklı atıştırmalıklar ise damaklarda eşsiz tatlar bıraktı.

Alsancak bölgesinde hayata geçirdikleri imza projeler ve sürdürülebilirlik yaklaşımları ile bölgenin marka değerini de yükselten Kıbrıs Developments’in Proje Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Harper Özbirim lansmanda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kıbrıs Developments olarak hayata geçirdiğimiz projeler, bir konutun çok ötesinde, her ayrıntısı ile özel olarak tasarlanmış bir yaşam biçimi sunarken, sadece konutun kendisine değil, hayata katma değer katıyor. Yaşam alanları yaratırken sadece dört duvar ve çatı değil, içinde yaşam tarzını yansıtan ve yaşam tarzını içindeki tüm hizmetlerle sunan projeler hayata geçiriyoruz. İşte bu yüzden bir gayrimenkul geliştiriciden ziyade bir destinasyon geliştirici olarak kendimizi konumlandırıyoruz”.

Köklerinde turizm işletmeciliği de olan bir aile olduklarını hatırlatarak, hizmet sektöründe Gave ile özel bir yaklaşım ve deneyim sunduklarını söyleyen Harper Özbirim, hayat boyu edinmiş oldukları tecrübeleri, gurur duydukları yatırımlara dönüştürdüklerini vurguladı.

Özbirim konuşmasına şöyle devam etti: “Dağ, deniz, orman üçlüsünün buluşmasından esinlenilerek, doğayı korumayı ve yansıtmayı temel alan imza projelerimizden Natura sitesinde, artık bir de doğanın ritmi ile uyumlanmanızı sağlayacak Natura Spa & Wellness var. Natura Spa’nın işletmesi için Türkiye’de doğan ancak uluslararası bir markaya dönüşmüş olan Sanitas Spa & Wellness ile işbirliği yaptık. Bu sayede Natura Spa’da, Sanitas imzasını taşıyan, özel olarak tasarlanmış Türk hamamı, masaj ve terapiler ile beklentilerin ötesinde deneyimler sunacağımız için çok mutluyuz.

Natura Spa, günümüz yaşam koşullarındaki yoğunluğun getirdiği stres ve zorluklardan arınıp, doğanın tüm sesleri ve ritmi ile bütünleşerek hayattan zevk almanız, bedenen ve zihinsel olarak huzurlu, sağlıklı ve dinç olmanız için tasarlandı. Alsancak Park’ın hemen yanı başında, muhteşem bir dağ, deniz, orman görsel zenginliği ile dinginliği ve huzuru usta ellerde sizlere sunuyoruz. Natura Spa’da kendinizi akışa bırakıp, an’da kalmanın tadını çıkaracaksınız. Doğanın ritminde, an’da kalmanız dileği ile, ailemizin en yeni üyesi Natura SPA’nın açılışı vesilesiyle bizi yalnız bırakmayan dostlarımıza teşekkür eder, Natura Spa’nın bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz”.

Sanitas Spa Kurucu Ortağı Şebnem Akman Balta ise açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “SPA sektöründe 20 yıldan fazla süredir hizmet veren Sanitas SPA & Wellness olarak, 15. şubemizi Kıbrıs’a açmanın heyecanı içerisindeyiz. Blueway iştiraki olan Kıbrıs Developments ile yaptığımız iş birliği sayesinde Alsancak bölgesine değer katacağız. Markanın gücü; doğru personel seçimleri, kaliteli hizmet anlayışı,doğru kişiye doğru ve faydalı bakım vermekten geliyor. Biz misafirlerimizi memnun değil hayran bırakan bir mutlulukla, tekrar hatırlayacakları ‘iyi hissetme’ duygusunu sunmaktan keyif alıyoruz. İnsanlar mekanlara gelip aldıkları hizmetle ayrılır ve hizmeti hatırlayarak tekrar gelmek isterler. Bu algının oluşması için misafirin yerine kendimizi koyup empati yapabiliyor olmamız önemli. Sadece empati yapmak ile kalmayıp güncel alanları yeni wellbeing yaklaşımlarını da takip etmemiz bizi diğer firmalardan ayırıyor. Akademik kadromuz ve özenle seçilmiş terapistlerimiz fizyoterapistlerimiz ile diyetisyenlerimiz ile bambaşka bir zihinsel ve bedensel bütünlük sunuyoruz.

Düzenli aralıklarla uzmanlar eşliğinde yapacağımız workshoplar ve sağlık kampları sayesinde SPA ve wellness’i bir yaşam tarzı haline getireğiz. Uzmanlarımızdan aldığınız fizyoterapi, Dünya masajları, hamam ve birçok sağlıklı yaşam etkinlikleriyle kendininizi iyi hissetmek için çok uzağa gitmenize gerek kalmayacak. Ayurveda gibi zihin ve beden dengesini kuran ritüeller, Lomi Lomi nui gibi Havaii masajları, Thai masajı gibi uzak doğu esintileri Natura SPA ve Sanitas SPA & Welness işbirliği Kıbrıs’ı oldukça canlı tutacak”.

Sanitas Spa ailesi olarak, yeni açtıkları şubelerle sağlık turizmi kapsamında dünyanın dört bir yanından gelecek turisti Kıbrıs’ta ağırlamayı ve Kıbrıs’ı SPA merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini de belirten Şebnem Akman Balta, “O nedenle Sanitas SPA, dokunuşun farklılığıyla Kıbrıs’ın sağlık turizmine değer katarak yön verecek ve sektöründe fark yaratan bir marka olmaya devam edecek” dedi.

Advertisement

GÜNDEM

YDÜ’den büyük bir başarı daha

Published

on

ODTÜ URAP’ın yayımladığı “Dünya Üniversiteler Sıralaması”nda, KKTC’nin en iyisi olan YDÜ, Türkiye genelinde ise en iyi 17’inci üniversite ve en iyi 2’inci vakıf  üniversitesi olarak yer aldı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren URAP’ın dünya genelinde 3 bin üniversiteyi değerlendirdiği “Dünya Üniversiteleri Sıralaması” açıklandı. Listede, Türkiye’den 115 üniversite yer alırken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ise 3 üniversite listeye girdi.

1988’de Lefkoşa’da kurulan ve köklü bir geleneğe sahip olan Yakın Doğu Üniversitesi; KKTC’nin açık ara en iyi üniversitesi olarak yer aldığı listede, Türkiye genelinde 17’inci olurken, özel üniversiteler arasında ise Koç Üniversitesi ile birlikte ilk ikide yer aldı.

URAP’ın son beş yıllık akademik performans verilerine dayanarak hazırladığı Dünya Üniversiteler Sıralaması, altı akademik performans göstergesine dayanıyor. Üniversitelerin; mevcut bilimsel verimliliğini, araştırma etkisini, son beş yıllık bilimsel verimliliğini, araştırma kalitesini ve uluslararası kabul görmesini ölçmeyi amaçlayan bu veriler ise son bir yıllık makale sayısı ile son beş yıllık atıf sayısı, toplam yayın sayısı, makale etki toplamı ve atıf etki toplamından oluşuyor. Araştırma, metodolojisi ile üniversitelerin imza attığı yayınların niceliğinin yanı sıra niteliğini ve etkinliğini de ölçüyor.

PROF. DR. İRFAN SUAT GÜNSEL: “ORTAYA KOYDUĞUMUZ VİZYONU BENİMSEYEREK; YÜRÜTTÜKLERİ BİLİMSEL PROJE, ARAŞTIRMA VE YAYINLARLA BU BAŞARIDA BÜYÜK PAY SAHİBİ OLAN BİLİM İNSANLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM.”

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren URAP’ın son beş yıllık akademik performansları baz alarak Türkiye ve dünya üniversitelerini sıraladığı listede; Yakın Doğu Üniversitesi’nin KKTC’nin en iyi üniversitesi olurken Türkiye’de genelde 17’inci, vakıf üniversiteleri arasında ise ikinci sırada yer almasını değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Türk yükseköğretiminin ikinci vakıf üniversitesi olarak 1988’den bu yana oluşturduğumuz köklü gelenek, deneyim ve bilinçli bir stratejinin ürünü olan araştıran ve üreten üniversite vizyonumuzun sonuçlarının, bağımsız derecelendirme kuruluşları tarafından tescillenmesi son derece mutluluk verici” ifadesini kullandı.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Ekim ayı sonunda, Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu tarafından da Türkiye ve KKTC üniversiteleri arasında ilk sırada yer aldığı ‘Bilgisayar Bilimleri’nde dünyanın en iyi ilk 175, ‘Mühendislik’te ise dünyanın en iyi ilk 200 üniversitesi arasında yer aldığını hatırlatan Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Aynı listede ‘Eğitim’ alanında dünyada ilk 500’de yer alırken; ‘Klinik ve Sağlık’ alanında 501-600, ‘Yaşam Bilimleri’ ve ‘Sosyal Bilimler’ alanlarında da dünyada 601- 800 bandında yer aldık. Bu sonuçlar, ODTÜ URAP’ın bu hafta açıkladığı verilerle birlikte; merkezine bilimsel üretimi, araştırmayı, geliştirmeyi, sanatı ve teknolojiyi alan eğitim vizyonumuzun yarattığı etkiyi net bir şekilde ortaya koyuyor” ifadesini kullandı.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, bu başarıda en büyük payın bilimsel çalışmalarına Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde devam eden bilim insanlarının olduğunu vurgulayarak, “Ortaya koyduğumuz vizyonu benimseyerek; yürüttükleri bilimsel proje, araştırma ve yayınlarla bu başarıda büyük pay sahibi olan bilim insanlarımızı tebrik ediyorum” dedi

Continue Reading

GÜNDEM

Zerrin Üstel’den dayanışma örneği

Published

on

Başbakan Ünal Üstel’in eşi Zerrin Üstel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Girne Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’nu ziyaret etti. Üstel ziyaretinde, Sorumlu Öğretmen Özlem Dağlı Gökbulut’tan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve okulda incelemelerde bulundu.

Üstel burada yaptığı kısa konuşmada, okulda eğitim gören çocukların özel bireyler olduğunu hatırlatarak, toplum içinde eşit şekilde yer almalarının önemine işaret etti.

Üstel, özel bireylere daha güzel bir yaşam sunulabilmesi için elinden geleni yapacağını da kaydetti.

Üstel, okulda çocukların topluma kazandırılmasındaki ihtiyaçları gidermek için canla başla çalışan öğretmenlere de teşekkür etti ve “Onlara vereceğimiz eğitim ve öğretimle geleceğe hazırlamak hepimizin asli görevi olmalı” dedi. Çocuklarla sohbet de eden Üstel, daha sonra özel gün için hazırlanan gösteriyi izledi.

 

Continue Reading

GÜNDEM

Hayat yüzde 114 daha pahalı

Published

on

İstatistik Kurumu, kasım ayı hayat pahalılığını yüzde 2,48 olarak açıkladı.

Verilere göre, 11 aylık enflasyon yüzde 86,14’e yükselirken, yıllık enflasyon ise yüzde 114.35 oldu.

Ana harcama grupları itibarıyla bir önceki aya göre en yüksek artış yüzde 5.26 ile ulaştırma ana grubunda gerçekleşti.

Gıda ve alkolsüz içecekler ana grubunda yüzde 5.19, giyim ve ayakkabı ana grubunda yüzde 4.32, alkollü içecekler ve tütün ana grubunda yüzde 3.53, çeşitli mal ve hizmetler ana grubunda yüzde 3.26, mobilya, ev aletleri ve ev bakım hizmetleri ana grubunda yüzde 2.74, eğlence ve kültür ana grubunda yüzde 2.51, haberleşme ana grubunda yüzde 1.52, sağlık ana grubunda yüzde 1.37, konut, su, elektrik, gaz ve diğer yakıtlar ana grubunda yüzde 0.72, eğitim ana grubunda yüzde 0.53 artış yaşanırken, lokanta ve oteller ana grubunda yüzde 6.54 azalış yaşandı.

Endekste kapsanan 516 maddenin ortalama fiyatlarında artış, 63 maddenin ortalama fiyatlarında ise düşüş görüldü.

En yüksek fiyat artışı gösteren ilk üç mal; yüzde 233.33 ile piyango bileti (TC), yüzde 104.99 ile marul ve yüzde 87.50 ile KKTC Devlet Piyangosu bileti olurken, en yüksek fiyat düşüşü gösteren ilk üç mal ise; yüzde 17.30 ile gollandro, yüzde 17.03 ile tek sandalye (kumaş kaplı) ve yüzde 16.90 ile brokoli şeklinde sıralandı.

2021 yılının kasım ayında enflasyon yüzde 5.52, yıllık enflasyon ise yüzde 27.39 olarak gerçekleşmişti.

Continue Reading

Facebook