Connect with us

SPOR

Sertoğlu; Futbol üzerinden popülizm yapmayı bıraksınlar

Published

on

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu açıklama yaptı. Sertoğlu, ülkeyi yönetenlerin futbol üzerinden popülizm yapmak yerine toplumun esas sorunlarını düşünmesi gerektiğine vurgu yaptı. Açıklama şöyle “Spor kamuoyunun dikkatine, Son günlerde ülkemizde artış gösteren Covid-19 vakalarının içerisinde, ülkemizi yönetenler maalesef bu hastalıkla nasıl baş edeceğimizi konuşmak yerine sürekli olarak futboldan ve futbolun başlaması gerektiğinden bahsetmektedir. Basında ve sosyal medyada hemen hemen hergün ülkeyi yönetenlere spor örgütleri ve benzeri kurumlar tarafından yapılan ziyaretlerde “futbol başlamalı” “futbolu başlatmamız lazım” şeklinde açıklamalar yapılmaktadır.

Şu unutulmamalıdır ki Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu özelinde futbol ailesi, sportif aktivitenin yanı sıra toplumu ilgilendiren konulara ve toplum sağlığına büyük önem vermektedir. Futbol kulüplerimiz kurulduğu günden itibaren her zaman Kıbrıs Türk toplumuna öncülük etmiştir. Özellikle bugün 21 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası olması sebebiyle de hatırlatmak isterim ki futbol kulüplerimiz milli mücadelede hep ön saflarda yer almış, zor günlerde Kıbrıs Türk toplumunu etrafına toplamış ve birlik beraberlik ortamı yaratmıştır. Ülkemizde hızla artış gösteren vakalara bakıldığı zaman birçok insan bugün bize futbolu başlatmadığımız için teşekkür etmekte ve bizim çok büyük bir kaosun önüne geçtiğimizi söylemektedir. Çok güzel bir söz vardır “Futbol sadece futbol değildir”. Zira futbol ailesi de çok büyük ve ülkedeki tüm sektörlere hitap eden bir sektördür.

Şundan eminim ki bugün futbol başlamış olsaydı, büyük bir kesim bizi eleştirecek ve çok daha yüksek rakamlı pozitif vakalardan bahsetmiş olacaktık. Bu durumda da ülkemizi yönetenler ilk olarak futbolun durması için çaba sarf etmiş olacaktı. Ülkemizi yönetenlere diyeceğim şudur ki popülist söylemlerden vazgeçsinler. Futbolu biz düşünürüz, kendileri toplumu bu çıkmazdan nasıl kurtaracaklarını düşünsünler. Bizi yönetenler; 13’üncü maaşları nasıl ödeyeceklerini, toplumun ekonomik ve sağlık yönünden nasıl ayakta kalacağını, özel sektörde batan işyerleri ile ilgili ne yapılacağını ve işsiz kalarak evine ekmek götüremeyen yüzlerce vatandaşımıza ne olacağı ile ilgilensinler, futbolu ve futbol ailesini biz düşünürüz.

Continue Reading

SPOR

Futbolumuz Conifa’dan çekildi!

Published

on

İki gün önce turnuva için kura çekilişine katıldığımız Conifa’dan bugün çekildiğimizi duyurduk!

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu yapılması planlanan CONIFA turnuvası ve söz konusu birliğin üyeliğiyle ilgili açıklama yaptı.

Sertoğlu’nun açıklaması şöyle;

“Son günlerde ülkemizin de üyesi olduğu Bağımsız Futbol Birlikleri Konfederasyonu (CONIFA) adlı kuruluşun, üyeleriyle birlikte 9-19 Haziran 2021 tarihleri arasında Fransa’da gerçekleştirmeyi planladığı turnuvayla ilgili olarak açıklama yapma gerekliliği oluşmuştur.

Şöyle ki; Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) olarak, hem ülkemizin içerisinde bulunduğu kötü pandemi koşulları hem de maddi açıdan geçirilen kötü günlerle birlikte, mevcut birliğin gerçek kuruluş hedeflerinden uzaklaşmasından dolayı söz konusu turnuvaya katılmayacağımızı, ayrıca CONIFA’ya olan üyeliğimizi de mevcut koşullarda askıya aldığımızı bildiririm.
Saygılarımla,”

Continue Reading

SPOR

Buse’den bir başarı daha

Published

on

Milli atlet Buse Savaşkan, 7. Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nda ikinci oldu

KKTC Atletizm Federasyonu’nun milli atleti Buse Savaşkan başarılarına bir yenisini daha ekledi. Buse, Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nda yüksek atlama branşında ikinci olarak kürsüde yer aldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İstanbul’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nda yarışan Buse, elde ettiği 1,84’lük derecesi ile ikinci oldu.

Başarılı atletimiz son olarak geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirilen Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda Balkan üçüncüsü olma başarısı göstermişti. Buse, Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nda da ikinci olarak bu sezonki çıkışını devam ettirdi.

Continue Reading

SPOR

Demir yumruk Ukrayna’da ringe çıkacak

Published

on

Profesyonel milli boksörümüz Metin Turunç, Nisan ayının sonunda Ukrayna’ya gidiyor
KKTC milli profesyonel boksör demir yumruk lakaplı Metin Turunç Ukrayna yolcusu. Nisan ayının sonunda Ukrayna’da ringe çıkacak olan Turunç yapılacak olan resmî karşılaşma adına tüm işlemlerin ve yazışmalarını tamamladı.
Türk antrenörü Dindar Görçek ve Rus antrenörü Denis Chekalev Ukrayna’daki müsabaka ile ilgili olarak tüm yazışmaların ve girişimlerin sonuçlandığını Metin’in müsabaka adına lisansının da hazır olduğunu belirttiler.
İçinde bulunduğumuz hafta hazırlıklara başlayacaklarını ifade eden Dindar ve Chekalev, Metin’in 10 gündür hasta olduğunu dün son kez doktor kontrolünden geçtiğini ve çalışmalara başlayabiliriz onayını aldıklarını ifade ettiler.
Milli boksör Metin Turunç ise Nisan ayının sonunda Ukrayna’da yapılacak olan müsabakaya KKTC bayrağı ile çıkacağını ve uzun süreden sonra çıkacağı müsabakanın kendisi adına son derece önemli olduğunu söylerken, Nisan ayının sonunda yapacağı müsabakayı kazanması durumunda ise bir sonraki durağın kıtalararası olacağını sözlerine ekledi.

Continue Reading

Trending