Connect with us

GÜNDEM

Saner:Gündemimizde hükümetin bozulması ya da bakan değiştirilmesi yok

UBP Genel Sekreteri Saner MYK’nın yarın saat 14.00’teki toplantısıyla ilgili BRT’nin sorularını yanıtladı, gündemlerinde hükümetin istifasının olmadığını belirtti ve ekledi:

“ Halkın sağlığı ve refahını düşünüyoruz”

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ersan Saner, Ulusal Birlik Partisi’nin yarın saat 14.00’te yapacağı Merkez Yönetim Kurulu toplantısının “rutin olduğunu, hükümetin bozulması ya da bakan değiştirilmesi gibi bir gündem maddesi bulunmadığını” söyledi.

Saner, partisinin dün olduğu gibi bugün de eleştirilere takılıp kalmadan KKTC halkının refahı olduğunu” vurguladı.
Saner UBP MYK toplantısının gündemi ne olacak “ şeklindeki bir soruyu şöyle yanıtladı:

“Geçen hafta benzer bir şekilde koronavirüsle mücadele sürecinin açılım döneminin başlamasıyla birlikte Parti Meclisi’ni toplamıştık, bu haftada da MYK’yı topluyoruz.

Halkın Partisi Parti Meclisi toplantısının yapılması ile bizim MYK toplantımızın ilişkilendirilmesi doğru değildir.
Geçtiğimiz gün yaşanan olaylarla ilgili Meclis’te tartışmalar olmuş ve herkes görüşlerini ortaya koymuştur. Bunlara ek yapmama gerek yoktur.

UBP Genel Sekreteri Saner son günlerdeki eleştirileri nasıl değerlendirdiklerine ilişkin bir başka soru üzerine de şunları söyledi:

“Bizim UBP olarak görüşümüz şudur: Bugüne kadar nasıl halkımızın sağlığını hep önde tutarak hizmet etmişsek bundan sonra da öyle ilerleyeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
Buna ek olarak ekonomik olarak güçlü bir KKTC yaratma çabalarımız da devam edecektir.

Kısa süre içinde yeni ve kapsamlı bir ekonomik önlemler paketi açıklanacak ve halkın yaşantısı kolaylaştırılacaktır.
Bir koalisyon hükümeti söz konusudur ve bugüne kadar bu hükümetle ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmıştır. Biz bunlara taksak ve bunları yorumlamaya kalkışsaydık hiç iş yapamayacaktık.

SAĞLANAN EKONOMİK BAŞARI

Daha 1 yılı yeni doldurmuş bir hükümet söz konusudur ve bu hükümet Türkiye ile halkımız için son derece önemli olan 2 tane İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması imzalamıştır. Bu iki anlaşma ile Türkiye bize alt yapı yatırımlarımız, savunma giderlerimiz, reel sektörümüz ve bütçe açıklarımızın giderilmesi için 3 milyar TL destek sağlayacaktır. Direk cari bütçeye 1 milyar 38 milyon lira hibe yapılması çok önemlidir. Bu hükümetin bir başarısı, Türkiye’nin bizlere ciddi bir katkısıdır.

Esas olan pandemi ile mücadele ve ekonomik sorunların aşılmasıdır. Hükümet bunlarda başarılıdır.
Hala ülkemizde sıfır vaka ile gidiyoruz ve alınan ekonomik önlemlerle yaşanan sıkıntıları yavaş yavaş geride bırakıyoruz.
UBP dün olduğu gibi bugün de yarın da KKTC’nin yaşaması ve daha refah olması çabası içindedir.”

PARTİ MYK’SININ GÜNDEMİ

UBP Genel Sekreteri Parti MYK’sının yarınki toplantısı hakkındaki bir soruyu ise şöyle yanıtladı:

“Muhafelet partileri UBP’nin koronavirüsle mücadelede başarılı olmamasını ve hükümetten gitmesini istiyorlardı ama olmadı.

UBP kendi organlarında konuları değerlendirerek her türlü kararı alabilecek, alan bir partidir. Ama buna halkımızın duruşunu ve beklentilerini de dikkate alarak karar verecek olan UBP’nin. Hükümet kurmaya da hükümet bozmaya da , kabine içinde değişiklik yapmaya da yapmamaya da karar verecek olan UBP’nin yetkili organları, yetkili kişileridir.

Ama toplantımız rutin bir toplantıdır.
Ancak halkın beklenti ve istemleri incelendikten sonra gerekmesi halinde Parti Meclisi ve Parti MYK’sı toplanır ve kararlar alır.”

 

 

(BRT)

Continue Reading

Son haberler

GÜNDEM12 saat ago

Oktay’dan Ataoğlu’na geçmiş olsun telefonu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, trafik kazası geçiren, Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı ve Demokrat Parti Genel Başkanı...

GÜNDEM13 saat ago

Girne Kalesi, adete bir açık hava müzesini andırıyor

Girne’de yer alan ve Bizanslılar tarafından milattan sonra 7. yüzyılda inşa edilen Girne Kalesi, adete bir açık hava müzesini andırıyor....

GÜNDEM13 saat ago

İnce av bugün yapılıyor

Bakanlar Kurulu, yarın yapılacak erken genel seçim tarihinin, 1. İnce Av mevsimi tarihi ile aynı güne denk gelmesi nedeniyle normalde...

DÜNYA15 saat ago

Kripto piyasasında sert düşüş

ABD’de artan tahvil faizleri ve Rusya’da gündeme gelen kripto para yasağı nedeniyle Bitcoin yüzde 9, Ether ise yüzde 12’nin üzerinde...

GÜNDEM15 saat ago

Seçim yasakları saat 18.00’de başlayacak

KKTC, dört yıl aradan sonra yarın yeni Meclis’ini belirlemek üzere sandık başına gidiyor… Yüksek Seçim Kurulu’nun ilan ettiği seçim takvimine...

GÜNDEM1 gün ago

Cengizköy yakınlarında feci kaza: 1 ölü

Güzelyurt – Lefke anayolu üzerindeki Cengizköy yakınlarında saat 23:00 sıralarında, Gemikonağı – Güzelyurt Anayolu üzerinde, Muhammet Ünsal YILMAZ (E-21, Akdeniz...

GÜNDEM1 gün ago

Töre, favoriler arasında başı çekiyor

Seçime sayılı saatler kala hangi partinin ne kadar oy alacağı yanında milletvekilliğini kazanacak isimler de merakla bekleniyor. UBP Lefkoşa milletvekili...

GÜNDEM1 gün ago

Rusya askeri tatbikat için Belarus’a iki S-400 gönderdi

Rusya’nın, askeri tatbikatlar için Belarus’a iki S-400 hava savunma sistemi gönderdiği bildirildi. Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, S-400’lerin Belarus’ta...

Ocak 2022
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategoriler