Connect with us

GÜNDEM

LTB ekiplerinden iş yerlerine sıkı denetim

Lefkoşa Türk Belediyesi son Bakanlar Kurulu’nda alınan kısmi açılma kararı sorasında faaliyetlerine izin verilen iş yerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor.

 

LTB ekiplerinden iş yerlerine sıkı denetim

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) denetleme faaliyetleri için yeni bir organizasyon yapısı içinde 10 farklı ekiple 10 bölgedeki iş yerlerine denetimler yapıyor.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı belediye olarak işinde deneyimli denetim ekiplerine sahip olduklarını ifade ederek bu oluşturdukları 10 farklı ekiple ve 10 farklı bölge ayırımı ile LTB sınırlarındaki iş yerlerinin sıkı bir şekilde denetlendiğini vurguladı.

HARMANCI: “İŞYERLERİNİN METREKARE-KİŞİ ORANINA UYGUNLUĞUNU DA SIKI DENETLEYECEĞİZ”

10 farklı bölgeden sorumlu 10 farklı birimle geniş bir denetleme ağı oluşturduklarını dile getiren Başkan Harmancı, 22 Şubat Pazartesi’nden itibaren faaliyette olan restoran, kafe, süpermarket, butik gibi yaklaşık 600 işletmeye metrekare olarak kapalı alanı ve işletme içerisindeki en çok kişi sayısını gösteren bilgilendirici afişler astıklarını belirtti.

Bu afişlerdeki metrekare-kişi oranına uygunluğu da LTB ekiplerinin sıkı denetimleri yanında, aksi durumlar olması halinde yurttaşların Alo 185 hattına da iletebileceklerini söyleyen Harmancı, kurallı hayatın ciddiye alınmasını ve tüm işletmelerin sadece günlük kârlar değil aynı zamanda toplum sağlığı ve kurumsal olarak sürdürülebilirliğini düşünerek hareket etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Continue Reading
Advertisement