Kudret Özersay: “Hem Doğu Akdeniz’deki gelişmeler hem Kapalı Maraş projesi Gazimağusa’nın önemini artırdı”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, “Hem Doğu Akdeniz’deki gelişmeler hem Kapalı Maraş projesi Gazimağusa’nın önemini artırdı” dedi.

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, Gazimağusa Kaymakamlığı, Gazimağusa Belediyesi ve Şehir Planlama Dairesi ile Sosyal Hizmetler Dairesi’nin Gazimağusa şubelerini ziyaret etti. Özersay, ziyaret ettiği kurumlarda çalışanlarla bir araya gelerek sohbet etti.

Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin, Kıbrıs adasını özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni çok önemli bir konuma getirdiğini dile getiren Özersay, bir liman kenti olarak Mağusa’nın öneminin de arttığına işaret etti. Özersay, “Kapalı Maraş’ın açılması belirli bir aşamaya geldiği için, Mağusa kentimizin önü açıktır. Geliştireceğimiz politikalarla özel de Mağusa’mıza genelde de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ciddi bir katkı, bir nefes olacaktır” ifadesini kullandı. Özersay, dünyada vahim sonuçların yaşandığı pandemide belediyelerin ortaya koyduğu çaba ve emek için teşekkür etti.

ARTER: “HEM BAKAN OLARAK DIŞ POLİTİKAYI TAKİP EDİP HEM ADAYLIK SÜRECİNİ YÜRÜTMEK ENERJİ VE PERFORMANS İSTER”

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, bağımsız aday Kudret Özersay’ın, ilk kez aday olduğu 2015 seçiminde başarısının ortada olduğunu, bu seçimde de başarılı olacağına inandığını söyledi.

İçinde bulunduğumuz pandemi durumu nedeniyle farklı bir seçim atmosferi yaşandığını anlatan Arter, bir yandan Doğu Akdeniz’deki hareketlilik nedeniyle Dışişleri Bakanı olarak gelişmeleri takip edip bir yandan adaylık sürecini sürdürmenin ciddi bir enerji ve performans istediğini Özersay’ı takdir ettiğini belirtti.

Arter, Özersay’ın belediyeyi zaman zaman ziyaret ettiğini, Mağusa’nın ve belediyenin ihtiyaç duyduğu konularda her zaman desteğini aldıklarını belirterek desteği için Özersay’a teşekkür etti.