Connect with us

SPOR

Futbolda yeni sponsorluk anlaşması

BTM 1 ve 2. Liglerini kapsayacak sponsorluk anlaşması bugün imzalandı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile İktisatbank arasında BTM 1 ve 2. Liglerini kapsayacak sponsorluk anlaşması, ayrıca KTFF ile Ekonomi ve Enerji Bakanlığı arasında hakem ücretlerinin ödenmesini öngören anlaşma imzalandı.

İmza töreni bu sabah KTFF Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonunda yapılırken, törene Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, İktisatbank yetkilileri, kulüp temsilcileri de katıldı.

SERTOĞLU

İmza töreni öncesi ilk konuşmayı KTFF Başkanı Sertoğlu yaptı.

Sertoğlu, 11 yıllık görev süresi boyunca, insanüstü bir gayret göstererek, tüm paydaşların el birliğiyle ülke futbolunu çok güzel bir noktaya getirdiklerini söyledi.

Sertoğlu, Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM)’de futbol oynamış biri olarak oranın havasını ve oradaki kulüp ve sporcuların nasıl ayakta durmak için çırpındıklarını bildiğini belirterek, İktisatbank’ın kulüplerin ödeyecekleri ücretleri karşılayarak kulüpleri sahiplendiğini ifade etti.

Sertoğlu KTFF’ye hükümet tarafından ödemesi geciken 645 bin TL’lik hakem ücretlerinin de ödenecek olmasından dolayı Bakan Dursun Oğuz’a teşekkürlerini iletti.

Bakan Sunat Atun’a Bakanlar Kurulu’na sponsorluk önergesini sunması ve sürece katkısından dolayı teşekkür eden Sertoğlu, BTM’nin amacının köylerdeki gençlerin spor yapması olduğunu vurgulayarak, bunu sağladıkları için mutlu olduklarını kaydetti.

ÖNAL

İktisatbank Genel Müdürü Olgun Önal da, sportif ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak her faaliyeti destekleme kararlılığında olduklarını söyleyerek, özellikle kırsal bölgelerdeki faaliyetleri bir kat daha fazla önemsediklerini anlattı.

KTFF’ye bağlı 70’e yakın yerleşim biriminde top koşturan 1400’e varan sporcuyu desteklemekten mutlu olduklarını söyleyen Önal, 18 Aralık’ta başlayacak BTM liglerinde tüm gençlere yüksek başarı dileğinde bulundu.

ÖZMERTER

İktisatbank Yönetim Kurulu Başkanı Mete Özmerter de, 1400 gencin hayatlarına dokunabilme imkânı veren KTFF’ye teşekkür ederek, bu yolun birlikte yürüneceği mesajını verdi ve yeni başlayacak sezonun hayırlara vesile olmasını diledi.

ATUN

Ekonomi ve Enerji bakanı Sunat Atun, 12 yıldır siyaset sahnesinde olduğunu belirterek, bir kez daha Faiz Sucuoğlu hükümetinde Bakan olarak spora hizmet etmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Bakan olduğu ilk gün kendisine konunun halihazırda olgunlaşmış olarak geldiğini kaydeden Atun, gençlerin eskiden sadece madde bağımlılığı gibi sorunları varken bugün çok faklı sorunları bulunduğunu, ekran ve teknoloji bağımlılığının da bunların en dikkat çekeni olduğunu söyledi.

Bu sebeple, sporun öneminin her geçen gün arttığını dile getiren Bakan Atun, Bakanlar Kurulu’na sunduğu ilk önergenin de söz konusu sponsorluk anlaşması olduğunu belirtti ve “Başbakan da konuya büyük önem veriyor. Bu yönetim görevde olduğu sürece sporcunun yanında olacak ve madden gereğini yapacaktır” şeklinde konuştu.

Atun, Kıbrıs Türk futbolundaki bir boşluğu doldurmalarından dolayı Mete Özmerter’e teşekkür ederek, bu hareketin diğer bankalara ve gelir ekseni büyük kuruluşlara da örnek olmasını temenni etti.

Kazancın sadece sermayenin değil, o kazancı sağlayan topluma da bir şekilde geri dönmesi gerektiğinin altını çizen Atun, imzalanacak protokollerin hayırlı olmasını diledi.

Continue Reading

Son haberler

GÜNDEM16 saat ago

703 yeni vaka, 2 vefat

“Toplam 16.465 test yapıldı, 703 pozitif vakaya rastlandı, 2 kişi vefat etti, 754 kişi taburcu edildi” Son 24 saatte yapılan test...

GÜNDEM22 saat ago

Seçim sonuçlarına ilişkin itiraz süreçleri bugün saat 17.00’de sona eriyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Narin Ferdi Şefik, 23 Ocak’ta yapılan Milletvekilliği Erken Genel Seçimi sonuçlarına itirazlarla ilgili yasal sürecin...

GÜNDEM22 saat ago

Japonya’da kovid-19’a karşı kısmi OHAL 34 eyalette yürürlükte

Japonya’da kapsamı 34 eyalete genişletilen Kovid-19’a karşı kısmi olağanüstü hal (OHAL) devreye girdi. Günlük vaka sayılarının ilk kez, önceki gün...

GÜNDEM23 saat ago

Seçim bitti, kavga bitmedi!

Bertan Zaroğlu ile Erhan Arıklı arasındaki çekişme devam ediyor… Yeniden Doğuş Partisi’nden olaylı bir şekilde ayrılan Ulusal Birlik Partisi’ne katılan...

GÜNDEM23 saat ago

YDP BAŞKANLIK DİVANI YENİLENDİ

Yeniden Doğuş Partisi Genel Seçimlerden sonra parti içi ilk reorganizasyon hamlesini yaptı ve Başkanlık Divanı üyelerini değiştirdi.   Buna göre...

GÜNDEM23 saat ago

“TC ve KKTC’yi yok sayan bir projenin başarılı olması mümkün değil”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı özel yayında Amerika Birleşik Devletleri’nin Doğu Akdeniz Doğalgaz Boru Hattı Projesi “EastMed” girişiminden desteğini...

GÜNDEM23 saat ago

TC Merkez Bankası, 2022 sonu enflasyon tahminini yüzde 23,2’ye yukarı yönlü güncelledi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2022 sonu enflasyon tahminini, yüzde 11,8’den yüzde 23,2’ye yukarı yönlü güncelledi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası...

GÜNDEM23 saat ago

Şubat Tatili 1 Şubat’ta başlıyor

İlköğretim Dairesi, Genel Ortaöğretim Dairesi ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı okullarda Şubat yarıyıl tatili, 1 Şubat Salı günü...

Ocak 2022
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategoriler