Connect with us

GÜNDEM

Falyalı kardeşler 10 bin aileye yardım eli uzatıyor

Ülkenin önde gelen iş insanlarından Halil Falyalı ile Hüsnü Falyalı, Mart ayındaki kapanma sürecinde olduğu gibi, içinde bulunduğumuz süreçte de ihtiyaçlı vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Ancak bu kez, sadece Girne’deki değil; ülke genelindeki 10 bin aileye gıda yardımı yapılacak.

Ülkemizin önemli iş insanlarından Halil Falyalı ve Hüsnü Falyalı kardeşler, salgının ülkeye sıçradığı ve beraberinde kapanma kararının alındığı süreçte olduğu gibi, içinde bulunduğumuz süreçte de ihtiyaçlı vatandaşlara yardım eli uzatıyor.

Falyalı kardeşler, 10 bin aileye gıda yardımı yapma kararı aldı.

10 bin aileye ulaşacak olan gıda yardımları, bugün TIR’larla yetkililere iletildi.

Halil Falyalı, Hüsnü Falyalı, Girne Belediyesi, Girne Kaymakamlığı, Lefkoşa Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’nın ortak girişimleri ile gerçekleşen gıda yardımları KKTC’de 28 farklı bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaşacak.

Halil Falyalı yaptığı açıklamada zor günlerin yaşandığı ülkemizde desteklerinin devam edeceğini ve her zaman KKTC halkının yanında olacaklarını söyledi. Dayanışmaya en çok ihtiyaç duyulan bu zamanlarda desteklerinin devam edeceğini de aktaran Falyalı, bu zor zamanlardan ancak dayanışma içerisinde çıkılabileceğini sözlerine ekledi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise açıklamasında böylesi bir dönemde çok önemli bir yardım desteği yapıldığını söyleyerek, ihtiyaç sahiplerinin belediyenin iletişim kanallarına ulaşarak yardımlardan faydalanabileceğini aktardı.

Öte yandan Girne Kaymakamı Sinan Güneş ise salgının ülkeye ulaştığı Mart 2020’den bu yana çeşitli kısıtlamalara gidildiğini ve bu kısıtlamaların, ekonomik çarkları olumsuz yönde etkilediğini belirterek, bu durumun sosyal bir soruna dönüştüğünü kaydetti.

Güneş, bu sorunların başlamasıyla birlikte, iş insanlarının devreye girdiğini ifade ederek, “Halil Bey ve Hüsnü Bey, geçen sefer olduğu gibi bu süreçte de yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara el uzatmak istediklerini söylediler. Hemen belediye başkanımız ile bu süreci nasıl yönetileceğini görüştük. Geçen sefer sadece ilçe sınırlarımıza yönelik olan bu kampanya, bu kez ülke geneline yayılıyor” dedi.

Güneş, ihtiyacı olan tüm insanların tespit edileceğini ve gıda yardımlarının ulaştırılacağını da kaydetti.

Continue Reading
Advertisement