Connect with us

SPOR

Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda Dilara Narin, dünya şampiyonu oldu

Published

on

Yunanistan’da devam eden Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda kadınlar 81 kiloda yarışan Türk milli sporcu Dilara Narin 2 altın, 1 gümüş madalya kazanarak dünya şampiyonu oldu.

Türkiye Halter Federasyonunun açıklamasına göre, Girit adasında yapılan şampiyonada Türk milli sporcu Dilara Narin koparmada 99 kiloluk derecesiyle gümüş madalya elde etti.

Milli sporcu silkme müsabakasında 131 kiloluk derecesiyle altın, toplamda ise 230 kiloluk derecesiyle dünya şampiyonu oldu.

96 kilo erkeklerde Emre Öztürk ise koparmada 144, silkmede 180 olmak üzere toplamda 324 kiloluk derecesiyle müsabakayı tamamladı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SPOR

HEKİMOGLU’ndan MÜTHİŞ AÇILIŞ!!! 10.47

Published

on

Milli Atlet Yiğitcan Hekimoğlu,
Bursa da yapılan Olimpik Deneme yarışlarında KKTC temsil ettiği
100mt. Yarışında 10.47 koşarak Genel Sıralamada Başarı ile 1.’lige ulaştı.

Hekimoğlu
Saat 16.00 da yapılan Seçme Serisinde 10.71 koşarak toplamda 2. Olarak finale kalma başarısını gösterdi.

Akşam saat 18.20 de yapılan 100mt. Finalinde 10.47 koşarak, Sezonun “En Iyi ” derecesine imzasını attı.

Bu dereceden dolayı performansını daha da geliştirmek istediğini ifâde eden Hekimoğlu,
Sezon başında bunu Başardığı için mutlu olduğunu ifade etti.

Önümüzde ki hafta sonu Bursa’da yapılacak olan
Balkan Seçme Yarışları icin de güzel bir ivme yakaladığını dile getirdi.

Başarılı Sprinter, ulaşmış olduğu 1.’likten ötürü;

Destekleyen tüm Sponsorlarına,
Destek, moral ve motivasyon veren, Arayıp soran, tüm Dost ve Arkadaşlarına,
Her zaman yanında olan değerli Spor Basınına teşekkürlerini iletti.

Milli Atlet Yiğitcan Hekimoğlu 4- 5 Haziran Erzurum da yapılacak olan
“ULUSLARARASI BAYRAK YARIŞI” için de
MILLI TAKIMDAN DAVET aldı.
Hekimoğlu Milli Takıma katılmak üzere Haziran başında Erzurum’a hareket edecek.

Hekimoğlu, yarın öğleden sonra Adaya dönecek.
Önümüzde ki Hafta sonu Bursa da düzenlenecek Balkan Yarışı Seçmeleri için hazırlıklarına devam edecek.

Continue Reading

SPOR

Hekimoğlu Bursa’da piste çıkıyor

Published

on

Milli Atlet Yiğitcan Hekimoğlu Türkiye’de sezonun ilk yarışına çıkmak için Bursa’ya gitti.

Birçok uluslararası atletinde katılacağı Bursa’daki olimpik deneme yarışında piste çıkacak olan Hekimoğlu burada KKTC’yi temsil ederek 100m branşında rakipleriyle yarışacak. Sezonu iyi bir derece ile açan Hekimoğlu, derecesini geliştirerek adaya dönmek istiyor.

Hekimoğlu cumartesi günü saat 16.00’da seçme, 18.15’de final de yarışacak.

 

 

Continue Reading

SPOR

“Ülkemizde spora katkı ne yazık ki yetersiz!”

Published

on

Bugün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı… Hem genç hem de milli gururumuz bir sporcu Yiğitcan Hekimoğlu… Ne yazık ki Yiğitcan devletin spora ve sporcuya katkısının kısıtlı olduğu görüşünde…

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta etkinliklerle ve gençlik ile spora yapılan vurgularla kutlanıyor. Gençlik ve Spor Bayramı’nda Kıbrıs Postası’na konuşan milli gururumuz, şampiyon Yiğitcan Hekimoğlu ise başarılarına ramen yeterli desteği göremiyor.

MADALYALARA DOYMAYAN ATLET YİĞİTCAN

Yiğitcan, 12 senedir aktif olarak profesyonel düzeyde atletizm branşıyla uğraşıyor. Birçok ulusal ve uluslararası düzeyde rekor, madalyalar ve ilklere imza attı.

Türkiye Milli takımıyla; Kıbrıs Türklerini temsiliyetine katkı, kısıtlamalar ve engellemelere rağmen fırsat verildikçe Kıbrıs Türklerinin uluslararası arenada baş gösterebileceğine olan inancı ve umudunu herşeye rağmen korumayı sürdürüyor.

DEVLETİN KATKISI SINIRLI

KKTC’de spora özgü onun gelişimi tanıtımı ve geliştirmesi adına bir sistemin olmayışına dikkat çekiyor Yiğitcan ve ekliyor:

“Katkı koyacak kurum ve kuruluşların vizyon ve emek anlamında isteklerinin olmayışından dolayı, ikili ilişkiler ile kurulan bağlar ve maalesef ilerleyişin zor ve meşekatli oluşundan dolayı yapılan veya yapılmak istenen katkıların da yıllardır sekteye uğradığı bir süreci yaşıyoruz.

KKTC bireysel anlamda kazanılan başarıların halkın gözünde önemli bi yere sahip olduğunu düşünmekle beraber bu başarıların atletizm anlamında son yıllarda bir ivme kazandığını dile getirebilirim.”

 

Özel sektör destek çabasında

Özel sektörün, devlet işleyişinin ve kanunların belirsizliğinden ötürü (sponsorluk yasası) her ne kadarda geri adım atsa da, kurulan bağlar ve anlayış sayesinde destek olduğunu ihmal etmiyor Yiğitacan ve ekliyor:

“Türkiye yıllardır kurulan ve son zamanlarda gelen başarılarla beraber geliştirilen bir yapıya ve anlayışa sahip. KKTC bu anlamda dünya ve Avrupa örneklerini inceleyip kendini geliştirmesi yetenek taraması yapılıp birçok branşda uluslararası yarışabilecek sporcuları yetişdirmeye hedef edinmelidir” dedi.

2022 yılında Dünya Atletizm Şampiyonası, Avrupa Atletizm Şampiyonası, İslami Dayanışma Oyunları ve Akdeniz oyunları olmak üzere 4 büyük hedefe odaklanmış durumda Yiğitcan Hekimoğlu. Tüm bunların yanı sıra performans atletik antrenörlüğüyle beraber bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere faydaa sağlamak istiyor…

Continue Reading
Advertisement 

Facebook