Connect with us

GÜNDEM

DP Genel Sekreteri Serhat Akpınar oldu

Published

on

Demokrat Parti (DP), bugün gerçekleştirdiği Genel Sekreterlik seçimi ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) seçimi sonrası yeni yönetim seçimlerini tamamladı.

Demokrat Parti (DP), bugün gerçekleştirdiği Genel Sekreterlik seçimi ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) seçimi sonrası yeni yönetim seçimlerini tamamladı.

 

Genel Kurul’un ardından bugün yapılan Genel Sektererlik seçimi sonucunda DP Milletvekili Serhat Akpınar, DP Genel Sekreteri olarak seçildi.

 

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu önderliğinde yeni seçilen MYK ve PM üyeleri ise şu şekilde;

 

DP MYK:

1. Hayri Orçan

2. Hande Kayasal

3. Atilla Deva

4. Cemsal Ataoğlu

5. Maşallah Cihangir

6. Hasan Tosunoğlu

7. Türker Yüksel

8. Redif Nurel

9. Nevzat Nevzat

 

DP PM:

LEFKOŞA:

1. Remzi Gardiyanoğlu

2.Kemal Öztürk

3. Mustafa Arabacıoğlu

4. Cevdet Aktepe

5. Fatma Öztürk

6. Nevzat Nevzat         .

7. Olgun Bıçak

8.Çetin Sadeli

9. Erdem Özçakır

10.Mehmet Süphan Yaşar

11. Kader Ateş

12. Salih Çeliker

13.  Ogün Kişmir

14. Özlem Dinçoğlu

15. Abdülkadir Kösedağ

16. Ozan Erenay

17. Feza Bilir

18.Mustafa Keyfiala

19.Mustafa Tahsinsoy

20.Funda Özsakınç

21.Ozan Beysan

22.Turgut Ceyda

23.Hasan Şahkuder

24.Turgut Sonap

 

GAZİMAĞUSA:

1. Cemsal Ataoğlu

2.  Özel Denizalp

3. Ercem Keskinel

4. Mikail Cankurt

5. Behiye Özerginli

6. Türker Yüksel

7. Sevil Güler

8. Hasan Esen

9. Maksut Ayna

10. Memnan Tahir Uncu

11. Yener Yıldız

12. Şenay Hers

13.Fırat Zihni

14.Berat Gökay Yılmaz

15. Varol Ateş

16.Suphi Yıldız

17.Yılmaz Üredi

18.Yüksel Özen

19.Halil Doğan

20.Ertuğrul Eker

 

GİRNE:

1.Osman Canlı

2.Adıgüzel Akdeniz

3.Levent Günaltın

4.İbrahim Güren

5.Hakan Cenapoğlu

6.Ahmet Ataksoy

7.Cemallettin Karal

8.Maşallah Cihangir

9.Redif Nurel

10.İsmail Erken

11.Ersoy Anıldı

12.Umut İmamzade

13.Turgay Gülbaş

14.Atilla Deva

15.Mehmet Metin Alkan

 

İSKELE:

1.Metin Genç

2.Abdurrahman Köse

3.Mustafa Çetinkayalı

4.Çağla Eroğlu

5.Hüseyin Özülkü

6.Mehmet Yastı

7.Yasin Alkan

8.Murat Yıldız

 

GÜZELYURT:

1.Mustafa Kızılyürek

2.Ulaş Akkuş

3.Erkan Kaya

4.Cafer Okten

5.Bekir Erbekir

6.Gökhan Gazcıoğlu

 

LEFKE:

1. Salih Uluşan

2. Salih Kukural

3. Hüseyin Şenel

Advertisement

GÜNDEM

Şehir haritalarına ‘QR’ koduyla ulaşılabilecek

Published

on

Kıbrıs’ın kuzeyindeki 6 ilçedeki tarihi ve turistik yerlerin tanıtımı için şehir haritaları ‘QR’ olarak hazırlanıp dijital ortama aktarıldı.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki 6 ilçedeki tarihi ve turistik yerlerin tanıtımı için şehir haritaları ‘QR’ olarak hazırlanıp dijital ortama aktarıldı. Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi, ‘QR’ kodlara tüm turizm ofislerinden ve Bakanlığın sosyal medya sayfalarında ulaşılabileceğini duyurdu.

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, ülkeyi ziyaret eden misafirlerle eğitim için adaya gelen yabancı öğrencilerin “QR” kodlarını cep telefonlarına okutmasıyla bilgilere ulaşabileceğini belirtti.

Continue Reading

GÜNDEM

Zorlu Töre, Kıbrıs meselesinin Türk dünyasının davası da olduğunu yineledi.

Published

on

Meclis Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs meselesinin sadece Kıbrıslı Türklerin değil, Türk dünyasının davası olduğunu yineledi.

Türkiye’de temaslarda bulunan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Adıyaman’da verdiği konferansın ardından Malatya’ya geçti.

Meclisten yapılan açıklamaya göre Töre burada ilk olarak Malatya Valisi Ersin Yazıcı, ardından da Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vahap Erdem’i ziyaret etti.

Töre, Malatya’da bulunan 2. Ordu Komutanlığını da ziyaret ederek 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ile bir araya geldi.

Malatya iline bağlı Battalgazi Belediyesi’ni ziyaret eden Töre, Başkan Osman Güder ile görüştü.

Meclis Başkanı Töre, Doğu Anadolu Bölgesinin en güzel illerinden biri olan Malatya’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Anadolu’nun her bir şehrinin kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

Töre, bölgede yaşanan deprem felaketin acılarını tüm Kıbrıs Türk halkının yüreklerinde hissettiğini ve depremin hemen ardından seferberlik ruhu ile yaraların sarılması için katkılar yaptığını kaydetti.

Türk milletinin dayanışması ve birliğinin önemine işaret eden Töre, Kıbrıs meselesinin sadece Kıbrıslı Türklerin değil, Türk dünyasının davası olduğunu yineledi.

KIBRIS GAZİSİNİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

Töre, Malatya’da ikamet eden Kıbrıs Barış Harekatı gazisi Bayram Akdemir’i evinde ziyaret etti.

Bir süre önce rahatsızlık geçiren Akdemir’e geçmiş olsun dileklerini ileten Töre, Kıbrıs’ta mücadele veren Mehmetçik ve Mücahidin sayesinde bugün KKTC’nin milli bir devlet olarak yoluna devam ettiğini söyledi.

Töre’nin Malatya temasları çerçevesinde bugün Turgut Özal Üniversitesi’ni ziyaret ederek akademik yıl açılışına katılması, konteyner kenti ziyaret etmesi, gaziler ile bir araya gelmesi ve bazı basın yayın kuruluşlarının canlı yayınlarına katılması bekleniyor.

Continue Reading

GÜNDEM

Sınır kapılarından karşılıklı geçişlerde artış

Published

on

Fileleftheros gazetesi, sınır kapılarında geçişlerin geçen yıla göre arttığını yazdı. Fileleftheros gazetesinde yer alan habere göre, 1 Ocak – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında 1 milyon 206 bin 767 Kıbrıslı Rum KKTC’ye geçiş yaptı. 2022’de aynı dönemde ise 1 milyon 30 bin 20 Rum KKTC’ye geçti.

2023 yılının ilk dokuz ayında 777 bin 397 Kıbrıslı Rum aracının Kuzey Kıbrıs’a geçtiğini de kaydeden gazete, 2022 yılının aynı döneminde ise bu rakamın 658 bin 927 olduğuna işaret etti.

2023 yılının ilk dokuz ayında 1 milyon 7 bin 60 Kıbrıslı Türk’ün Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığını ve bu rakamın 2022 yılının aynı döneminde ise 775 bin 411 olduğunu belirten gazete, 2023 yılının ilk dokuz ayında Güney Kıbrıs’a 399 bin 45 Kıbrıslı Türk aracının geçtiğini ve bu rakamın 2022 yılının aynı döneminde 319 bin 081 olduğunu ifade etti.

Bu yıl Eylül ayına kadar sınır kapılarından 2 milyon 213 bin 827 Kıbrıslı Türk ile Rum’un geçiş yaptığını ve bu rakamın 2022 yılının aynı döneminde 1 milyon 805 bin 431 olduğunu kaydeden gazete, bu istatistiksel verilere İngiliz Üsleri tarafından kontrol edilen “Pergama” (Beyarmudu) ve “Strovilya” (Akyar) sınır kapılarından Güney Kıbrıs’a geçiş yapan kişi ve araçların sayısının dahil olmadığını belirtti.

Gazete, Güney Kıbrıs’tan Kuzey Kıbrıs’a ve Kuzey Kıbrıs’tan Güney Kıbrıs’a gidip gelen diğer ülke vatandaşlarının kayıt altına alınmadığını da ekledi.

Continue Reading
Advertisement

Facebook