Connect with us

GÜNDEM

“Bu hükümet eskilere benzemeyecek, Türkiye de eski Türkiye değil”

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Ankara ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Ne bu hükümet geçmiş hükümetlere benzeyecek, ne de Türkiye eski Türkiye…” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, bir web TV’ye telefon bağlantısı ile katılarak, Ankara ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu.

Arıklı, giderken tereddütleri olduğunu belirterek “Yola çıkarken, Maliye Bakanı’nın söylediği ‘640 milyon TL’ye ihtiyacımız var’ söylemi kulaklarımda çınlıyordu. Tereddüt içerisindeydim. 640 milyon değil, 800 milyon liranın masaya koyulduğunu görünce, çok sevindim. Bizim için 800 milyon ayrıldığını duyunca oldukça sevindim ben… Sürpriz oldu benim için” dedi.

2021 yılının rahat bir şekilde geçirilmesi adına ve ekonomik krizden çıkmanın yollarını el birliği ile aradıklarını dile getiren Erhan Arıklı, “Ne bu hükümet geçmiş hükümetlere benzeyecek, ne de Türkiye eski Türkiye…” ifadelerini kullandı.

Türkiye’den kaynak olarak alınan 800 milyon TL’nin piyasanın tam göbeğinde olduğuna işaret eden Arıklı, bu paranın ekonomiyi canlandıracağını aktardı.

Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, şu ifadeleri kullandı: “Güzel günler bizi bekliyor… Her şey güzel olacak, halkımız sabretsin biraz.”

Continue Reading
Advertisement